Hakkımızda

"www.bizimbelediye.com" Türkiye'de AB  standartlarında hizmet bilincinin yerleşmesi için Mayıs 2019’de kurulmuş, "Vatandaş Hakları"nın tüm bilgilerine ulaşabileceğiniz, aldığınız hizmetler hakkındaki şikayetlerinizi ilgili kuruluşlara / kurumlara iletilebileceğiniz bir sosyal medya platformudur.

Hedefimiz güven esasları çerçevesinde tatmin edici çözümler üretmek ve üretimin doğal denetleyicisi olan tüketiciye "Şikayet veya Takdir Etme" fırsatı vermektir.  "www.bizimbelediye.com" portalında, tüketicilerin şikayetleri, çözümleri yer almaktadır. Sitemizde ayrıca, tüketici araştırmaları, anketleri de yer almaktadır.

Çalışma Mantığı;

Sitemize eklenen tüketici şikayetleri yayınlanmadan önce firmaların "müşteri ilişkileri departmanı"na iletilir.

Firma yetkililerince, sikayet ya da şikayetlerle ilgili gönderilen "olumlu" ya da "olumsuz" açıklamalar (maksimum beş iş günü sonunda) varsa şikayetinizle birlikte, yoksa sadece şikayetiniz sitemizde yayınlanır.

Şikayet edilen firma, portalımızın eğer "kurumsal üye"si değilse, şikayetiniz "editör"ün onayından sonra ilgili firmaya (ulaştırılabilirse) iletilerek, sitemizde yayına konulur.

Kurumsal üye olmayan firmalar, haklarındaki tüm şikayetlere dilediği zaman yanıt verebilir.

Bireysel üyelerin tüm bilgileri, onay vermedikleri sürece üçüncü şahıslara (savcılıklar ve mahkemeler hariç) verilmez.

"www.bizimbelediye.com" kısaca "TÜKETİCİ - ÜRETİCİ İLETİŞİM KÖPRÜSÜ"dür.